photo 2Ако не сте се прободе во Љубезноста за односи со јавност, летото е идеално време за правење на "лабораторија” – што е, да се направи некои експериментираат да се научат неколку лекции за тоа како да се изгради срцето врска со оние во вашата заедница.

Секоја сезона има тоа е предности за поврзување со луѓето, но на летото работи добро за двата сервери и оние на кои им служат. Времето е подобро, па луѓето се надвор повеќе, и воопшто не е малку “Одмор менталитет.” Ова може да биде идеално време за твојот народ за да земе прободе во дојдеме.

Еве неколку совети како да ги држи во умот.

А. Релаксираат.
Како што покажуваат Божјата добрина ние сме садат семиња повеќе од бербата култури, барем да се започне со. Не обрнувајте внимание на конвенционалните статистика може да биде во искушение да се избројат, како “Колку дојде на црква и на овој месец, бидејќи ние им служеше.” Верувај ми, тие ќе дојдат, па не се грижи.

Токму сега целта е да се научат како да уживаат да дојдеме со добрината на Бог “…што доведува до радикални живот промени.” Како стигнуваме во забава, doable начини ние ќе го фатат “Вирус” на Божјата љубов за другите – и да започне да ги видите со нови очи.

Б. Се забавуваат!
Ние сме биле жичен од Бога да уживате во животот. Можеби ќе треба да “Пракса,” но како што се држи со него, пред долго, ние ќе се забавувате како добрите!

Ако ние не се има добро време, ние не можеме да ја прикријат вистината. Оние што го допре ќе ги собереш на кој, тие ќе бидат исклучени и не ќе сакаат да имаат нешто да се направи со Бог ние сме ги поканува да се следат.

Еве неколку лето “Не-Изгуби” проекти да се обиде на за големина.
Подарите шишиња вода
Постојат многу места и начини да им служи на жеден луѓе во топлото време.

Долар мијат автомобили
Измијте автомобил, тогаш даде возачи пари за привилегија на издржување нив. Феноменално!
Ова е одлична за вклучување на бројот на луѓе (најмалку 10 или до колку што сакате, ако сте во можност да го стори неколку автомобили одеднаш).

За да добиете детални објаснување на овие и многу повеќе проекти, земам “101 Начини да им служи на вашата заедница.” Тоа е на располагање на Амазон како инстант поттикне eBook купување, или во форма на печатена и.

Ако не сте ги прочитале ова сеуште, одат за тоа.

Познавате ли некој што е скептичен околу реалноста на небото? Ова може да биде книга за нив.

outward-focusedДали сте забележале дека U.S. Црква има тенденција да се оди преку трендови на секои сега и тогаш? Книги се напишани, конференции се одржуваат, програми доаѓаат и си одат и гласовите на експерти во овие области се зголеми на највисоко.

Кога овие трендови тече, ние сме природно возбудени за можноста на овие манифестира околу нас, Ние сонуваме за тоа што тоа ќе биде како да одиме во таа реалност во моментов, но сон свет и реалниот свет не се едно и исто.

Кога имаше многу панаирджирска играше со карики за обожување, Јас помогна црква која се прави "современата" обожување, но не успеа да се поврзете со нивната заедница околу нив во Пасадена. Тие беа збунети дека тие не биле поврзување со помладите семејства, дури и преку немаше недостиг на оние околу нив.

Но дознав дека нивното обожавање песна ротација вклучени голем број на Gaither Бенд песни. Ми се допаѓа Gaithers колку што е следната личност. Дури имам песна или две нивни во мојот iTunes збирка, но да ги повикаат своите песни современата е голема водат.

Моментално тренд движат преку Црквата е враќање кон важноста на теренски, и јас не би можело да биде повеќе enthused! Како што јас ја видите, ова е суштината на секоја друга практика. Исус моделирана outwardness над сè друго. Повторно прашањето се сведува на "Дали ние навистина влечење надвор теренски, или сме само возбуден околу важноста на тоа? Тоа е целта ние прослават на конференции, или е сегашниот реалноста?”

Што да правиме? Ајде да живеат поинаку, стратешки и да започне да го одиме надвор. Како мото на овој сајт оди, "Изработка на опасни остварливо." Ајде да се движи кон некои опасни, но doable работи заедно.

Како ние да се повлече дека надвор? Тоа е повеќе дискусија отколку што може да имаат денес, и тоа е токму она што овој сајт е за. Ние ќе мора маси на дискусии тука по патот, но денес, нека си го започне со неколку практични задачи.

  1. Се посветат на работата ќе биде потребно. Јас сум мрзлив по природа, и јас сум во добра фирма. Кога сме мрзливи тоа е лесно да падне жртва на живеење во светот на фантазиите. Го направи она што е потребно за да се пот. Како вели дека Армијата оди, "Никој некогаш се удави во пот. "
  2. Одолее на искушението да се рекламирате додека сте го практикува. Ако сте како мене тоа е тешко да се спротивстави на приклучување книга ви се допаѓа дури и пред да завршите со читање. Ако сте визионерски ќеVe 'најверојатно влечат дека еднократна време или две. Тоа е добро да се биде enthused, само се држи до својата шапка, додека не го заврши. Кога ќе почнат да допрат чувајте го на тивок страна на прв. Не се бранува знамето повеќе од вашето искуство може да поддржува. Направи теренски со неколку други и како ќе научат и да се забавуваат, потоа почнуваат да се спонтано ги споделите вашите приказни еден на еден пред да ги емитува на целото општество.
  3. Започнете мал Големи нешта имаат мали почетоци. Тоа е библиски и тоа е моделот на црковната историја. Мали започнува не се знак на неуспех на било кој начин, а тие се обично знак на монтажа на пистата за Божјиот Дух да слета со своето присуство во голема начин.

 

Sjogren Tree

Сјогренов дрвото

Ми се допаѓа кога Сјогренов елка може да се постави во прашање на еден час или па од кутија.

100% на кредит за собранието оди на Janie – Јас сум само едно дрво “Консултант.”

Нашата condo тука во Лос Анџелес е доста помали отколку што ние имавме во некое време, но не и дрво одговара само парична казна.

Latest NewsОд Чарли Носете:

Стив и Џени се пресели во Claremont, Калифорнија (во поголема Лос Анџелес, источно од Лос Анџелес соодветна на I-10 автопат). Џени е на персоналот на Гранит Крик црковна заедница во Claremont каде што се служи како свештеник за заедницата. Стив е возбуден околу пишување проекти и развој на љубезност областа на министерствата кои се обидува да ги:

  • Помогне обичните луѓе да се живее од животот на љубезност, 24 часа на ден, 7 дена во неделата.
  • Тренерот на држави и цркви во добрина теренски, Црквата во почетокот и Министерството за сиромашните.
  • Поминат на страст дека Бог се наоѓа во нас преку сите видови на комуникација.

Самиот Стив продолжува да се справи со физички проблеми со некои тековни остаток ефекти. Како и секогаш, тој ги посакува за себе вашите молитви и благослови за континуирано подобрување во неговото физичко здравје. Лица кои се заинтересирани во Тренер може да се јавите Стив на неговиот е-маил адреса: stevesjogren@mac.com.

Страница 1 на 8112345...102030...Последно »