photo 2Nëse ju nuk keni marrë një goditje me thikë në mirësi kontakt me qytetarë, vera është koha e përkryer për të bërë një "Lab” – që është, për të bërë disa eksperimente për të mësuar disa mësime se si për të ndërtuar një lidhje të zemrës me ata që janë në komunitetin tuaj.

Çdo sezon ka është përparësi për lidhjen me njerëz, por verë punon edhe për të dy serverat dhe ata që shërbejnë. Moti është më i mirë, kështu që njerëzit janë më shumë jashtë, dhe në përgjithësi ka pak e një “Mentalitet pushime.” Kjo mund të jetë koha ideale për njerëzit tuaj për të marrë një goditje me thikë në arritur.

Këtu janë disa pointers për të mbajtur në mend.

Një. Relax.
Siç kemi treguar mirësinë e Perëndisë që ne jemi të mbjellë fara më shumë se korrje të lashtat, të paktën për të filluar me. A nuk i kushtoj vëmendje të stats konvencionale ju mund të joshet për të numëruar, si “Sa erdhi në kishë gjatë këtij muaji sepse ne iu nënshtruan atij.” Trust me, ata do të vijnë, kështu që mos u bëni merak.

Tani për tani qëllimi është për të mësuar se si të gëzojnë duke u zgjatur me mirësinë e Perëndisë “…që të çon në një ndryshim thelbësor të jetës.” Si ne të arritur në fun, mënyra që mund të bëhet ne do të kapur “Virus” e dashurisë së Perëndisë për të tjerët – dhe të fillojnë të shohin me sytë e reja.

B. Have fun!
Ne kemi qenë Wired nga Perëndia për të shijuar jetën. Ne mund të kenë nevojë për të “Praktikë,” por si ne të rrinë me të, së shpejti, ne do të kesh kënaqësi si pro!

Nëse ne nuk jemi të pasur një kohë të mirë, ne nuk mund të fsheh të vërtetën. Ata ne kontakt do të zgjedhë deri në atë, ata do të jenë fikur dhe nuk do të duan që të ketë asgjë të bëjë me Perëndinë që ne jemi të ftuar ata që të ndjekin.

Këtu janë disa verës “No-Lose” projekte për të provoni në për madhësinë e.
Dërgo Away shishe të ujit
Ka shumë vende dhe mënyra për të shërbyer njerëzit e etur në një mot të ngrohtë.

Dollar Car Wash
Lani një makinë, pastaj japin shoferët para për privilegjin e shërbyer atyre. Mind defekt!
Kjo është e madhe për përfshirjen e numrit të njerëzve (një minimum prej 10 ose deri në sa më shumë që ju dëshironi, nëse ju jeni në gjendje të bëjë disa makina në të njëjtën kohë).

Për të marrë shpjegim të detajuar të këtyre dhe shumë projekte tjera, marr “101 Mënyrat për të shërbyer komunitetit tuaj.” Është në dispozicion në Amazon si një blerje të menjëhershme eBook ndiznit, ose ne nje version letrës si dhe.

Mësimet Qiell

Qershor 24, 2014  Lini një koment

Nëse ju nuk e keni lexuar këtë ende, shkoni për të.

E di dikush që është skeptik në lidhje me realitetin e qiellit? Kjo mund të jetë libër për ta.

outward-focusedA keni vënë re se U.S. Kishë ka tendencë për të shkuar nëpër tendencat e çdo herë pas here? Librat janë shkruar, konferenca janë mbajtur, Programet vijnë e të shkojnë dhe zërat e ekspertëve në këto zona të rritet në rëndësi.

Kur rrjedhin këto tendenca, ne jemi të ngazëllyer të natyrshme për mundësinë e këtyre manifestimit rreth nesh, Ne ëndërrojnë se çfarë do të jetë si të ecin në atë realitet tani, por bota ëndërr dhe bota e vërtetë nuk janë një dhe të njëjtë.

Kur ka pasur shumë zhurmë rreth adhurimit, I kam ndihmuar një kishë që ishte bërë "bashkëkohore" adhurim por nuk arriti të lidheni me komunitetin e tyre rreth tyre në Pasadena. Ata ishin të habitur se ata nuk ishin të lidhur me familjet e rinj, madje përmes nuk kishte asnjë mungesë të ata rreth tyre.

Por kam zbuluar se rotacioni i tyre këngë adhurimi përfshirë një numër të Gaither Band këngët. Më pëlqen Gaithers sa më shumë që personi tjetër. Unë edhe të ketë një këngë ose dy u përket atyre në mbledhjen e mia iTunes, por për të thirrur këngët e tyre bashkëkohore është shtrirje e madhe.

Aktualisht trend duke lëvizur nëpërmjet Kishës është një kthim në rëndësinë e qasjes, dhe unë nuk mund të jenë më të entuziazmuar! Siç e shoh unë, ky është thelbi i çdo praktike tjetër të. Jezusi modeluar outwardness mbi të gjitha. Përsëri pyetja boils poshtë për të "A jemi ne vërtet duke tërhequr off terren, apo ne jemi të ngazëllyer vetëm për rëndësinë e saj? A është kjo një Qëllimi ne festuar në konferenca, apo është një realitet tanishme?”

Ajo që duhet të bëjmë? Le të jetojmë ndryshe, strategjike dhe të fillojnë të ecin atë. Si motoja e kësaj faqeje shkon, "Marrja e rrezikshme që mund të bëhet." Le të lëvizë në drejtim të disa gjëra të rrezikshme, por që mund të bëhet së bashku.

Si mund ta tërheqë atë jashtë? Kjo është një diskutim më shumë se ne mund të kemi sot, dhe kjo është pikërisht ajo që kjo faqe është mbi. Ne do të kemi tufë e diskutimeve këtu poshtë rrugës, por sot le të fillojë atë me disa detyra praktike.

  1. Angazhohen për punën që do të marrë. Unë jam dembel nga natyra, dhe unë jam në kompani të mira. Kur ne jemi dembel është e lehtë të bien pre e të jetuarit në një botë me fantazi. A atë që duhet për të djerse. Siç shkon duke thënë Ushtria, "Askush nuk ndonjëherë mbyt në djersë. "
  2. Rezistoni tundimit për të reklamuar deri sa ju keni praktikuar atë. Nëse ju jeni si mua është e vështirë për t'i rezistuar mbylljen e një libër që ju pëlqen edhe para se ju keni përfunduar leximin e tij. Nëse jeni të një vizionar juE kam ndoshta nxorrën se një off një kohë ose dy. Është e mirë për të entuziazmuar, vetëm të mbajë në të kapelen tuaj deri sa të mbarosh atë. Kur ju filloni për të arritur jashtë për të mbajtur atë në anën e qetë në fillim. Mos valëvitja e flamujve më shumë se përvoja juaj mund të mbështesin. A terren me një pjesë të vogël të të tjerëve dhe si ju të mësoni dhe të argëtohen, pastaj të fillojë për të ndarë në mënyrë spontane tregimet tuaja një mbi një para se të transmetuar atyre të të gjithë asamblesë.
  3. Filloni të vogla Gjëra të mëdha kanë fillimet e vogla. Kjo është biblike dhe kjo është modeli i historisë së kishës. I vogël fillon nuk janë shenjë e dështimit me çdo mjet, por ata janë zakonisht shenjë e grumbulluar një pistë për Frymën e Perëndisë në tokë me praninë e tij në një mënyrë të mëdha.

 

Sjogren Tree

Sjogren Tree

Më pëlqen kur pema e Krishtlindjeve Sjogren mund të vendosen deri në një çështje të një orë apo më shumë nga një kuti.

100% e kredisë për kuvendin shkon në Janie – Unë jam vetëm një pemë “Konsulenti.”

Condo jonë këtu në LA është shumë pak më të vogël se çdo gjë që kemi pasur për një kohë, por na dhe një pemë përshtatet vetëm gjobë.

Latest NewsNga vesh Charlie:

Steve dhe Janie kanë lëvizur në Claremont, Kaliforni (në zonën më të madhe Los Anxhelos, lindje të LA duhur mbi I-10 autostradë pa pagesë). Xheni është në stafin e granit Kishës Creek Komunitetit në Claremont, ku ajo është duke shërbyer si pastor për komunitetin. Steve është ngacmuar në lidhje me projektet e shkrimit dhe në zhvillimin e ministrive Mirësia Outreach e cila është duke kërkuar për të:

  • Ndihmë njerëzit e zakonshëm për të jetuar një jetë të mirësisë, 24 orë në ditë, 7 ditë në javë.
  • Udhëheqësit Traineri dhe kishat në mirësi qasjes, duke filluar kishë dhe ministria për të varfërit.
  • Kalojë në pasion që Perëndia ka vendosur në ne nëpër të gjitha llojet e komunikimit.

Vetë Steve vazhdon të merret me probleme fizike me disa efekte të vazhdueshme mbetur. Si gjithmonë, ai lakmon lutjet tuaja dhe bekimet e vazhdueshme për përmirësim në shëndetin e tij fizik. Personat e interesuar në stërvitje mund të kontaktoni Steve në adresën e tij të postës elektronike: stevesjogren@mac.com.

Faqe 1 nga 8112345...102030...Fundit »